O naší farmě

Věnujeme se pěstování ovoce a zeleniny již po několik generací, neboť kořeny rodiny sahají na Moravu i do Bulharska. V roce 2014 jsme se přestěhovali z města na venkov, na jihočeský statek v Doňově, abychom se mohli věnovat plně rostlinné výrobě a tím spojit letité zkušenosti z podnikání i pěstování v domácím prostředí. 

Rajčata a papriky jsou naším koníčkem a vysazujeme jich asi 20 odrůd od každého. Pěstujeme okurky (nakladačky, baby, hadovky, polní), cibuli, květák, mrkev, celer, petržel, pastiňák, česnek, pórek, dýně, melouny, cukety, lilek, saláty, kedlubny, zelí, kapustu, červenou řepu a další sezónní druhy a odrůdy zeleniny. Vysazujeme maliny, ostružiny.

Nabízíme zeleninu a některé druhy ovoce v nejvyšší kvalitě, plné vitamínů, minerálních látek i stopových prvků, získaných zejména z přírodních zdrojů.

V Evropě poslední dobou se snižuje počet zemědělských zvířat a tím množství produkovaného hnoje. A protože se živiny  přidávají do půdy uměle, ovlivňuje to úrodnost a kvalitu potravin. Potřebnou dávku ovčího a kravského hnoje získáváme z místních zdrojů. Sledujeme složení půdy i vody a usilujeme o trvalou udržitelnost přírodních živin v půdě.